AS Roma a câştigat derbyul Cetăţii Eterne: 2-0 cu Lazio! Echipa giallo-rossa e pe primul loc în Italia!

0
Francesco Totti şi-a condus echipa spre victorie

AS Roma s-a impus cu 2-0 în Derby della Capitale, goluri Balzaretti şi Ljajic! Echipa antrenată de Rudy Garcia are patru victorii din tot atâtea meciuri.

AS Roma pare o echipă total schimbată în acest sezon. Cu Rudy Garcia pe bancă, echipa giallo-rossa a câştigat toate cele patru meciuri din campionat şi e pe primul loc în Serie A. Mai poate fi depăşită la golaveraj doar de Napoli, care urmează să joace pe San Sirocu AC Milan.

AS Roma s-a impus cu 2-0 în Derby della Capitale, meciul cu Lazio. După o primă repriză fadă, Totti şi compania au trecut  la panoul de comandă. "Il Capitano" a centrat perfect pentru Balzaretti, care a deschis scorul, după care Ljajic a închis tabela la 2-0 dintr-un penalty scos tot de el.

Interesant este că Roma are golaveraj 10-1, iar totate cele 10 goluri au fost marcate în repriza a doua!