Ponta: Jignirile lui Dragnea mi-au adus aminte că a fost crescut de Băsescu. Arată un singur lucru: frica de oameni şi de închisoare! E semn bun

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Victor Ponta a reacţionat joi la atacul lansat de Liviu Dragnea, miercuri seara, într-o emisiune televizată. Acesta a criticat racolările de oameni din PSD pe care Ponta le-a făcut pentru Pro România, numind acţiunea „atitudine de şobolan a doi foşti premieri ai partidului”. Victor Ponta a declarat că jignirile lui Liviu Dragnea îi amintesc de Traian Băsescu şi a precizat că acestea „arată un singur lucru: frica de oameni şi de închisoare”.

Victor Ponta a răspuns joi, pe facebook, la atacul liderului PSD Liviu Dragnea, potrivit căruia, plecările din partid nu ar fi îngrijorătoare, iar acţiunile de transfer de la PSD la partidul lui Ponta, Pro România, arătând doar „o atitudine de şobolan a doi foşti premieri”.

Fostul premier a replicat că „jignirile lui Liviu Dragnea” îi amintesc că „a fost crescut de Băsescu” şi nu le consideră decât un semn bun.

„Jignirile lui Dragnea mi-au adus aminte de Traian Băsescu  şi de faptul că Liviu Dragnea a fost crescut de Traian Băsescu şi trimis la PSD ca să îl distrugă din interior. Îmi pare rău că s-au adus în conducerea PSD metodele, oamenii şi limbajul lui Băsescu. Oamenii de bună credinţă din PSD nu meritau aşa ceva. Ca şi la Băsescu jignirile lui Dragnea arată un singur lucru: FRICA. Frica de oameni şi frica de închisoare! Aşa că e semn bun!”

Victor Ponta a menţionat şi că nu ştie dacă prin expresia „doi foşti premieri ai partidului” Liviu Dragnea s-a referit la Sorin Grindeanu sau la Mihai Tudose şi a declarat că liderul PSD este „îi urăşte pe toţi” pentru că nu sunt „slugi ale lui”.

„Nu ştiu dacă Dragnea s-a referit în jignirile sale la mine, la Sorin Grindeanu sau la Tudose sau poate la Adrian Nastase. Pe toţi este invidios şi pe toţi ne urăşte. Pe toţi a complotat să ne dea jos pentru că nu suntem nici hoţi, nici slugi ale lui. Ştiu sigur că oamenii obişnuiţi din PSD şi votanţii acestui partid ne respectă şi ne primesc mereu cu braţele deschise pe toţi, iar pe Dragnea şi Dăncilă îi consideră o ruşine! Părerea acestor oameni contează pentru mine şi voi continua să îmi fac datoria faţă de ei în ProRomânia! Sunt convins că la un moment dat şi PSD va scăpa de Gaşca de pesedişti de la Teleorman!”, a încheiat Ponta.

Politică

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite