Pandurii reuşeşte scorul etapei în Gruia. Echipa gorjeană s-a impus cu 4-0 în faţa formaţiei CFR Cluj

0

Pandurii a reuşit un joc foarte bun şi a reuşit să se impună cu 4-0 în deplasare, în faţa formaţiei CFR Cluj. Echipa gorjeană a reuşit scorul etapei.

Pandurii a umilit-o pe CFR, reuşind să marcheze de patru ori în poarta formaţiei clujene.

Pandurii reuşeşte să deschidă scorul după numai două minute de joc, prin Mihai Roman, care a marcat după o centrare perfectă a lui Momcilovic.

În min. 18, Nicoară ratează desprinderea pe tabela. Acesta reuşeşte o pătrundere în careul echipei clujene, dar şutul este apărat de portarul italian.

În min. 24, Pandurii trece din nou pe lângă gol. Anton şutează periculos din marginea careului, dar portarul Amadio respunge în faţa, de unde Nistor şutează în portar.

În min, 39, Roman a fost aproape de autogol. Mingea respinsă de acesta cu capul a trecut la mică distanţă de poarta apărată de Gliwa.

Pandurii reuşeşte să se desprindă la două goluri, după ce portarul Amadia a respins mingea în proprie poartă în urma uneo lovituri de colţ.

Meciul devine mult mai echilibrat în cea de-a doua repriză. Shalaj introdus în teren la Panduri are o mare ocazie în min. 72. Acesta este lansat în careu de Eric şi şutează periculos, dar portarul echipei clujene respinge cu greu.
Eric reuşeşte să marcheze printr-un şut super din marginea careului, în urma unei faze în care există suspiciuni că a atins mingea cu mâna. CFR este la pământ, iar pandurii profită din plin. Shalaj pătrunde uşor în careu şi marchează pe lângă portarul italian.