Un fotbalist de la Luceafărul Bolovani a ajuns la spital după ce a fost lovit cu bestialitate

0

Incidentele în fotbalul mic dâmboviţean se ţin lanţ, pentru unii fotbalul devenind mai degrabă un sport de contact. Nu se mai loveşte mingea, ci se lovesc adversarii, pe această idee par să meargă unii fotbalişti ai echipelor din judeţ.

Duminică, un jucător de Luceafărul Bolovani, Alexandru Unucok, a ajuns la spital după ce a fost lovit cu bestialitate la partida cu Olimpia Urziceanca, din deplasare, întreruptă în minutul 85 la scorul de 3-0 pentru gazde. "E doar un copil, iar Viorel Mărgărit (n.r. jucător al echipei din Urziceanca) l-a lovit fără milă prin minutul 85. S-a umplut de sânge la nas şi a fost transportat apoi la spital", ne-a mărturisit unul dintre martorii prezenţi la acest eveniment nefericit. Din câte se pare, jucătorul Luceafărului are fractură de piramidă nazală. Din câte se pare, s-ar fi plătit o poliţă, întrucât ar fi existant incidente şi la meciul din tur.