Flacăra Moreni, din nou în finala Cupei României

0

Ştiinţa Odobeşti nu reuşit să producă o nouă surpriză ca cea din sferturi, când a trecut de liderul Ligii a 4-a FC Aninoasa la lovituri de departajare.

Era oricum greu de crezut că Flacăra Moreni se va putea împiedica de liderul din Onoare Vest, iar asta arătat-o şi scorul, unul categoric, scrie sportdambovitean.ro.

Formaţia antrenată de Gabriel Paraschiv s-a impus cu 5-1, la pauză conducând cu 2-0. Drăgan (31, 64), M. Plăcintă (40), Tronaru (55) şi Huţuşoru au fost cei care au punctat pentru gruparea de pe malurile Cricovului Dulce, de partea cealaltă marcând Petre (67) din penalty. Este o victorie meritată pentru morenari, care au controlat ostilităţile pe teren, având parte şi de susţinerea fanilor, care au făcut deplasarea la stadionul de la Hagioaica. Flacăra Moreni joacă astfel a treia finală consecutivă. În ultimul act, Flacăra Moreni va da piept cu Atletic Fieni.