Chindia Târgovişte a promovat în B

0
Cum CS Afumaţi a fost învinsă cu 2-1 la Sporting Roşiori, Chindia este promovată în Liga a 2-a, ţinând cont că are acum un avans de şapte puncte şi mai sunt doar două etape de disputat din acest sezon

Chindia Târgovişte s-a impus în deplasarea de aseară de la CN Dinicu Câmpulung Muscel, cu scorul de 2-1. Gazdele au deschis scorul încă din minutul 5, însă târgoviştenii au reuşit să egaleze prin Cherchez în minutul 23.

În debutul reprizei a doua, mai exact în minutul 48, Popa a reuşit să puncteze pentru Chindia, stabilind astfel şi scorul final. Cum CS Afumaţi a fost învinsă cu 2-1 la Sporting Roşiori, Chindia este promovată în Liga a 2-a, ţinând cont că are acum un avans de şapte puncte şi mai sunt doar două etape de disputat din acest sezon.

Chindia: Gârlea - Pătru, Ispas, Vătavu, C. Dinu, Grigore, Anton, Voinea, R. Dobre, Cherchez, Popa. Rezerve: Cristică - A. Ilie, B. Matei, Cernea, B. Dinu, Penescu, Parghel.

"Chindia bate la Campulung si promoveaza in Divizia B! Bravo baieti!!! Greul de-acum incepe! Mult succes in al doilea esalon fotbalistic al tarii!", a scris Cristian Stan, primarul intermarul interimar al Târgovişte, pe pagina sa de Facebook.