Chindia nu mai este o prioritate pentru Popa. FCM Târgovişte are oferte tentante pentru atacant

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cum de soarta tânărului jucător de la FCM se interesează grupări din eşalonul secund, Chindia păstrează şanse reduse de a mai beneficia de serviciile jucătorului. Mai mult de atât, până acum clubul de lângă Turn nu a făcut nici o ofertă pentru atacantul lui Haralambie Becheanu.

După ce a oferit o pleiadă de jucătorii Chindiei în ultimii ani, Ghiorghi Zotic pare hotărât să nu-şi mai lase cei mai buni fotbalişti să meargă lângă Turn. 

„Nu ştiu dacă Popa mai are vreo şansă să ajungă la Chindia, ţinând seama de ce oferte a primit de la cluburi mult mai puternice. De asemenea, nu o să mai las jucătorii să meargă la Târgovişte de pomană. Nu o să mai fac greşelile din trecut. Am oferit mulţi fotbalişti Chindiei pe care nu am încasat mai nimic. Pe de altă parte, nu ştiu cum Chindia îl vrea pe acest jucător, după ce nu i-a făcut nici o ofertă”, a precizat pentru sportdambovitean.ro, finanţatorul lui FCM Târgovişte. 

Popa a semnat cu divizionara C dâmboviţeană un contract valabil pe cinci sezoane

Târgovişte

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite