Şoferi care circulau haotic pe A2, prinşi de poliţişti. Unul dintre ei consumase Metadonă
0
Doi şoferi care conduceau haotic pe Autostrada Soarelui s-au ales cu dosare penale. Primul dintre ei a fost depistat pozitiv la metadonă, iar cel de-al doilea avea suspendat dreptul de a conduce.
La data de 19 iulie, la ora 01.00, poliţiştii Biroului Autostraăzi, în urma mai multor sesizări de la participanţii la trafic, au reperat în trafic, pe autostrada A2, la km 47, un autoturism, care circula haotic. L-au condus în parcarea de la nodul rutier de la km 35, iar, în urma testării cu aparatul Drugtest, a reieşit că şoferul, de 22 de ani, din Bucureşti, ar fi consumat Metadonă, urmând a fi întocmit dosar penal.
De asemenea, poliţiştii Biroului Poliţie Autostrada A2 s-au sesizat cu privire la modul în care se deplasa, pe A2, un alt autoturism. Acesta a fost condus în aceeaşi parcare, iar, ca urmare a controlului efectuat asupra conducătorului auto, de 31 de ani, s-a stabilit ca are suspendată exercitarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice. În cauză, a fost întocmit dosar penal. La acţiuni, au participat şi poliţişti din cadrul Direcţiei Rutiere.
Vă mai recomandăm şi: