Gloria, victorie la Brăila chiar de ziua tehnicianului Viorel Ion

0
Buzoienii au reuşit cea de-a treia victorie în campionat

După nu mai puţin de patru remize consecutive, Gloria Buzău a reuşit cea de-a treia victorie în actuala ediţie a Ligii a doua. Jucătorii antrenaţi de Viorel Ion au învins astăzi, în deplasare, cu scorul de 2 - 0, formaţia CF Brăila. Atacantul Bobi Verdeş a marcat ambele goluri.

Astăzi, la împlinirea vârstei de 46 de ani, fotbaliştii Gloriei i-au făcut cadou tehnicianului Viorel Ion victoria în faţa formaţiei CF Brăila. Buzoienii au învins cu 2 - 0, ambele goluri fiind marcate în repriza a doua, de către atacantul Bobi Verdeş, în minutele 47 şi 74.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzău a acumulat 14 puncte şi se află pe locul 6 în clasament, ultima poziţie care asigură accederea în play-off.

Etapa viitoare, care se va disputa miercuri, de la ora 18.00, Gloria va întâlni pe teren propriu formaţia FC Clinceni. Intrarea spectatorilor este liberă.