Gloria Buzău, înfrângere la scor pe teren propriu

0

Gloria Buzău a pierdut confruntarea disputată sâmbătă, pe teren propriu, cu Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a 23-a a Ligii a II-a. Formaţia oaspete a învins cu scorul de 4-0. În urma acestei înfrângeri, Gloria are şanse minime să mai prindă locul 6, ultimul care duce în play-off.

Dunărea Călăraşi s-a dovedit sâmbătă un adversar prea puternic pentru Gloria Buzău. Ocupanta poziţiei secunde în prima serie a Ligii a II-a a, Dunărea Călăraşi, a câştigat lejer partida din Crâng, consolidându-şi locul care o va duce la barajul pentru Liga I. Oaspeţii au macat prin Balint, în minutul 16, Kanda, în minutul 39, Alami, în minutul 68, şi Vădrariu, în minutul 86.

În urma acestei înfrângeri, Gloria Buzău are şanse minime să mai prindă ultimul loc care duce în play-off. După 23 de etape, Gloria se află pe locul 8, cu 27 de puncte, cu 8 mai puţine decât SC Bacău, ocupanta locului 6.

Etapa viitoare, Gloria Buzău va juca în deplasare, pe terenul formaţiei CS Baloteşti. Partida se va disputa miercuri, de la ora 15.00.