HCM Baia Mare se impune fără probleme în faţa HC Zalău. Trei puncte importante pentru băimărence

0
hcm

Într-un joc contând pentru etapa a XXIV-a a Ligii Naţionale feminine de handbal, HCM Baia Mare s-a impus, în deplasare, scor 39-25 în faţa echipei HC Zalău. O victorie care îi aduce HCM Baia Mare 66 de puncte în clasament.

În urma acestei victorii, echipa din Baia Mare îşi mai adaugă alte trei puncte la cele 63 deja existente în clasament. O victorie de moral înaintea disputei care urmează în Liga Campionilor împotriva Dinamo-Sinara, meci din sferturile Ligii Campionilor, fază a competiţiei în care HCM Baia Mare ajunge pentru prima dată.

În etapa precedentă, HCM Baia Mare s-a impus cu scorul de 41-20 în faţa Dunării Brăila, fiine cea mai categorică victorie obţinută de elevele lui Tone Tiselj de până acum. HCM Baia Mare se menţine pe prima treaptă a podiumului campionatului.

Ultimele 11 minute de coşmar ale zborului 4U9525. Pasagerii urlau, iar pilotul striga la copilotul Andreas Lubitz: „Deschide naibii uşa!“