Surpriză mare în Norvegia - Spania, după ce gazdele au înscris în prelungiri. Cum arată acum clasamentul grupei României

0

În cazul în care Spania ar fi învins sâmbătă seara în Norvegia, naţionala iberică ar fi obţinut matematic calificarea la turneul final al Euro 2020.

Saul a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 47, însă nordicii au egalat în prelungiri, dintr-un penalty transformat  de Joshua King

În celalălt meci al grupei F, Suedia nu a avut probleme în deplasarea din Malta şi a învins cu 4-0.

Insulele Feroe - România 0-3
Puşcaş 74, Mitriţă 83, Keşeru 90

Malta - Suedia 0-4
Danielson 11, Larsson 58, 71- ambele din penalti, Agius 66 -autogol

Norvegia - Spania 1-1
King 90+3 - penalti / Saul 47 (foto - numărul 8)

Programul meciurilor rămase de disputat

15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (toate de la ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (toate de la ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (toate de la ora 21:45)