Reacţia suporterilor britanici după prestaţia Angliei în eşecul contra României

0
James Maddison FOTO Getty Images

Reprezentativa under 21 a României a învins, vineri, la Cesena, cu scorul de 4-2 (0-0), selecţionata Angliei, în etapa a doua a grupei C de la Campionatul European de tineret. Fanii englezi s-au arătat complet nemulţumiţi de prestaţia favoriţilor.

În cadrul live text-ului BBC, fanii englezi şi-au ieşit din minţi pe final:

• „Wow. Ce se întâmplă cu defensiva asta?
  • Avem o grămadă de jucători de Premier League aici... şi pierdem cu România!
  • Poate echipa feminină a Angliei va câştiga Mondialul. Cu băieţii ne-am lămurit.
  • La ce naiba se gândeşte selecţionerul? De ce n-au intrat de la început Foden şi Abraham?“, au fost câteva dintre comentarii, potrivit Mediafax.

România a învins incredibil Anglia, scor 4-2, după un final dramatic. Puşcaş a deschis scorul în minutul 76, Gray a egalat în 79, Hagi a înscris în 85, Abraham a egalat în 86, iar Florinel Coman a închis jocul cu două goluri înscrise în minutele 88 şi 90+3. Urmează meciul cu Franţa pentru tricolori, pe 24 iunie, de la ora 22:00, care au 6 puncte după două meciuri.

L'Equipe: România şi-a oferit scalpul Angliei, într-un meci nebun

FOTO România bate Anglia, 4-2, în urma unui meci fabulos. Toate golurile s-au înscris după minutul 75

UEFA Under-21 Championship, reacţie după meciul câştigat de tricolori: „WOW! România“

Gheorghe Hagi, atac frontal la adresa lui Gigi Becali, după victoria României cu Anglia de la Euro U21