Ghinion pentru Reghe. Eliminat în prelungiri de Rapid Viena

0
Reghecampf s-a oprit în turul 3 al cupelor europene. FOTO Neftci Baku

Laurenţiu Reghecampf a trăit o dezamăgire în preliminariile Conference League, după ce Neftci Baku a fost eliminată dramatic de Rapid Viena.

Neftci Baku, cu antrenorul Laurenţiu Reghecampf pe banca tehnică, a fost eliminată de Rapid Viena. Formaţia din Austria a revenit spectaculos pe teren propriu, s-a impus cu 2-0, după prelungiri, calificându-se în faza play-off-ului.

A contat enorm golul primit de azeri în tur, în ultima secundă a meciului, după ce echipa lui Reghe a condus cu 2-0. Acum, vienezi au reuşit să puncteze în minutul 67, astfel că s-a intrat în prelungiri. Olandezul Drujif a dat lovitura decisivă, în a doua repriză a prelungirilor şi a trimis acasă trupa românului.

Aceeaşti soartă a avut-o şi Răzvan Lucescu, PAOK Salonic fiind eliminată după dubla cu bulgarii de la Levski Sofia.