FCSB câştigă fără emoţii în deplasarea de la Clinceni şi se apropie la 6 puncte de liderul Ligii 1

0
Florin Tanase

FCSB s-a impus la scor de neprezentare, 3-0, pe terenul celor de la Academia Clinceni, într-un meci disputat în cadrul etapei a XXV-a a Ligii 1 Casa Pariurilor.

FCSB nu a avut un joc foarte bun dar a reuşit să marcheze de trei ori în deplasare. Profitând şi de a patra remiză consecutivă a celor de la CFR Cluj, vicecampioana s-a apropiat la doar 6 puncte de liderul Ligii 1.

Oaspeţii au deschis rapid scorul prin reuşita lui Cordea din minutul 5. Florin Tănase a dublat avantajul echipei sale în minutul 19 cu o execuţie simplă după ce mingea şutată de Cordea a ricoşat de la Ureche direct la jucătorul FCSB-ului. În repriza secundă, Cmovs a lovit mingea cu mâna în propriul careu, iar Tănase a punctat din penalty, în minutul 49.

Este un succes ce o apropie pe FCSB la doar 3 puncte de CFR Cluj, după startul play-off-ului, atunci când punctele se înjumătăţesc.