Danut Simion, medalie de bronz la CE pentru tineret

0

Atletul roman Danut Simion a castigat, duminica, medalia de bronz in proba de saritura in lungime din cadrul Campionatului European pentru tineret de la Bydgoszcz (Polonia). Simion a realizat o

Atletul roman Danut Simion a castigat, duminica, medalia de bronz in proba de saritura in lungime din cadrul Campionatului European pentru tineret de la Bydgoszcz (Polonia). Simion a realizat o saritura de 8,09 metri, aceasta fiind cea mai buna performanta a sa. In proba de 800 metri, Mihaela Olaru a ocupat locul al patrulea, cu timpul de doua minute, sase secunde si 12 sutimi, in timp ce Alina Ripanu s-a clasat a sasea, cu timpul de doua minute, sase secunde si 41 de sutimi. Constanta Stucan s-a clasat a sasea in proba de triplu salt.