Energia s-a impus în meciul de prezentare al lotului în faţa echipei sârbe OKK Beograd

0
Lotul Energiei Rovinari a suferit modificări majore

Baschetbaliştii de la Energia Rovinari au câştigat aseară meciul împotriva sârbilor de la OKK Beograd cu scorul de 72 la 65, la pauză 25-30.

Noile achiziţii au debutat în faţa propriilor suporteri. În jur de 400 de iubitori ai baschetului au venit în Sala Sporturilor din Târgu-Jiu pentru a-i vedea pe baschetbaliştii gorjeni. Cei mai buni marcatori ai echipei gorjene au fost Nikolic (15 p), Troupe (14 p), Darby (13 p).  Primele două reprize au fost câştigate de formaţia sârbă 14 la 11 şi 16-14, iar Energia s-a impus în celelalte două cu 26-19 şi 21-16.
Astăzi, de la ora 19:00, va avea loc al doilea meci între Energia şi OKK Beograd.