Unirea Dej, învinsă în prima manşă din optimile Challenge Cup

0
Voleibaliştii dejeni nu au reuşit să se impună în faţa puternicilor eleni

Echipa de volei masculin Unirea Dej a fost învinsă cu scorul de 3-1 în primul meci al optimilor de finală ale Cupei Challenge, de formaţia greacă EA Patron Lux

Deşi a fost încurajată de aproximativ 20 de suporteri dejeni în meciul din această seară, disputat în Sala Sporturilor"Horia Demian", echipa Unirea Dej nu a reuşit să treacă peste finalista Challenge Cup de anul trecut şi a cedat cu scorul de 1-3. Formaţia elenă a câştigat primele două seturi, scor 25-23 şi 25-14, pentru ca cea de-a treia parte să fie adjudecată de echipa dejeană.

În ultimul set, puternica formaţie şi-a impus jocul (25-20) şi a câştigat partida cu scorul general de 3-1. Meciul retur se va disputa în Grecia, dar echipa clujeană pare victimă sigură şi doar o minune o poate califica în sferturile de finală ale competiţiei.