Două accidente grave soldate cu patru răniţi din cauza ceţii pe şoseaua Timişoara-Lugoj

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un şofer a intrat cu maşina din plin în sensul giratoriu aflat la bifurcaţia cu Aeroportul Timişoara, iar un alt conducător a intrat într-o depăşire periculoasă şi a izbit un automobil pe contrasens.

Un timişorean aflat la volanul unui automobil Renault a intrat în sensul giratoriu, iar maşina s-a răsturnat, însă el a scăpat cu viaţă. Medicii de la Ambulanţă i-au acordat îngrijiri medicale.

Un alt şofer, aflat la volanul unei Dacii Logan, a intrat cu maşina pe contrasens, la ieşire din Remetea Mare. El a lovit o dubiţă, care circula regulamentar. Şoferul Daciei şi doi pasageri din dubiţă, soţ şi soţie, au fost grav răniţi şi au fost preluaţi de ambulanţe.

VOM REVENI CU AMĂNUNTE!