Sibiul prezent la târgul de turism de la Stuttgart

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Târgul de Turism CMT Stuttgart „Die Urlaubsmesse” se desfăşoară pe parcursul întregii săptămâni

CITIŢI ŞI:

Sibiul promovat turistic la Luxemburg

Pârtiile de schi promovate prin sute de mii de pliante la Sibiu

Anul 2010 a fost unul foarte bun pentru turismul sibian

O echipă a Primăriei Sibiu reprezintă oraşul la unul dintre cele mai importante târguri de turism care au loc în Europa, la începutul acestui an. Este vorba de Târgul de Turism CMT Stuttgart „Die Urlaubsmesse” care se desfăşoară în perioada 15-23 ianuarie. Reamintim că aceeiaşi echipă a reprezentat Sibiu şi la Târgul internaţional de turism, vacanţe şi petrecerea timpului liber din Viena care s-a desfăşurat în perioada 13 – 16 ianuarie.

„Reprezentanţii Primăriei Sibiu sunt fi prezenţi în standul României şi vor distribui noul ghid turistic vizitatorilor”, a spus primarul Klaus Iohannis.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe sibiu@adevarul.ro

Pentru ultimele noutăţi de la Sibiu, click pe imaginea de mai jos:

Mai multe pentru tine:
Luptele duse pentru cucerirea redutei Grivița II, în timpul Războiului de Independență
Donald Trump anunță o vizită în Egipt pentru semnarea acordului privind Fâșia Gaza. „Vom încerca să ne ducem acolo”
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Drama Cameliei Mitoșeru, la 74 de ani: „Am suferit o nouă operație pe creier”. Fiul Mihai Mitoșeru n-o scapă din ochi: „Mă răsfață, e sufletul meu”
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
Momentul fenomenal în care Ianis Hagi salvează echipa Națională a României
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Românii care au vizitat una dintre cele mai izolate și ieftine țări din lume. Ce i-a impresionat cel mai mult: „Un gest simplu, dar cu o semnificație profundă”
Impredictibilitatea economică și creșterea taxelor pun presiune pe industria serviciilor pentru afaceri, arată o analiză făcută de specialiști
Prințesa Rajwa a dus moda din Iordania la Palatul Elysée din Paris! Întâlnire istorică cu Brigitte și Emmanuel Macron
„Am rămas în chiloți!” Momentul terifiant trăit de un român celebru pe cel mai înspăimântător aeroport din Europa