Descinderi ale mascaţilor la clanul „Oaie“: poliţiştii au găsit o fermă de marijuana în pod!

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Peste 20 de poliţişti şi jandarmi au descins vineri după-amiază în locuinţa membrilor clanului „Oaie“ din Constanţa. Oamenii legii aveau informaţii că locatarii imobilului de pe strada Sarmisegetuza s-ar ocupa cu traficul de droguri.

Operaţiunea este organizată de poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Constanţa. Anchetatorii au scos din podul casei mai multe ghivece şi lădiţe cu plante şi doi saci cu plante uscate. Mai mulţi suspecţi urmau să fie reţinuţi.