Bucureşti: “Giselle” deschide actuala stagiune de balet la Opera Naţională

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Protagoniştii spectacolului sunt balerinii Adina Tudor şi Ovidiu Matei Iancu


Inaugurarea stagiunii de balet de la Opera Naţională va avea loc duminică, 11 octombrie 2009, la ora 18.00, cu o reprezentaţie a baletului „Giselle” de Adolphe Adam.

Coregrafia este o adaptare după cea clasică şi în spectacol vor evolua şi balerinii Andra Ionete şi Vlad Toader.

Preţul biletelor este cuprins între 5,3 şi 53 de lei.