Dorinel Munteanu, antrenor Oţelul: „Nu ne aşteaptă un meci uşor cu FC Braşov“

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Tehnicianul echipei Oţelul Galaţi, Dorinel Munteanu, a declarat, joi, că se aşteaptă la un meci dificil cu formaţia FC Braşov, sâmbătă, în etapa a IV-a a Ligii I.

Nu ne aşteaptă un meci uşor, Braşovul are practic o echipă nouă, un nou antrenor, iar noi am avut întotdeauna meci pe muchie de cuţit cu ei. E clar că îmi doresc victoria, jucăm în faţa propriilor suporteri şi îmi doresc ca jucătorii mei să fie determinaţi. Respectăm Braşovul, are jucători buni în componenţă, dar vom vedea la finalul meciului ce va fi", a spus Munteanu.

Tehnicianul Oţelului a precizat că are două probleme de lot, Sălăgeanu şi Giurgiu fiind indisponibili pentru partida cu FC Braşov. „Giurgiu se pregăteşte normal cu echipa, dar nu este încă pregătit suficient pentru a intra într-un meci oficial.

Din păcate Sălăgeanu acuză în continuare probleme medicale şi nu îl voi putea folosi sâmbătă. Rămâne de văzut când ar putea reveni la pregătiri, momentan are un chist la genunchi din cauza căruia nu se poate antrena", a afirmat Munteanu.

Partida dintre Oţelul Galaţi şi FC Braşov, contând pentru etapa a IV-a a Ligii I, se va disputa sâmbătă, de la ora 19.00.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!

Pentru ultimele noutăţi din Braşov, click pe poza de mai jos:

Mai multe pentru tine:
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Nazare nu vrea desființarea ANAF: „România are nevoie de venituri, nu își permite să piardă o instituție esențială pentru colectarea lor”
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Privilegiu, nu obligație. Cum se construiește relația copiilor cu bunicii. „Un adolescent care-ți apasă butoanele îți face o favoare”
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”