Doi clujeni violenţi care au dat lovitura azi-noapte în Piaţa Stafului, reţinuţi de poliţiştii locali

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Poliţiştii locali i-au reţinut pe cei doi tineri violenţi

Doi tineri din Cluj au fost interceptaţi de poliţiştii locali imediat după ce au sustras alcool dintr-un magazin cu program non-stop din Centrul Istoric al Braşovului.

Astfel, în dimineaţa zilei de 6 octombrie 2015, în jurul orei 3.00, patrula Poliţiei Locale Braşov care executa serviciul de menţinere a ordinii şi liniştii publice în Piaţa Sfatului, s-a alertat şi autosesizat în urma faptului că, din dreptul clădirii BNR, s-a auzit un zgomot de sticle sparte şi strigăte. 

Ajunşi imediat la faţa locului, agenţii au observat că doi barbaţi fugeau înspre Livada Poştei. În mai puţin de un minut, o angajată a magazinului Dodo s-a plâns agenţilor locali că unul dintre cei doi tineri a sustras, din societatea comercială situată în Piaţa Sfatului nr. 25, două sticle de băuturi alcoolice, pe care le-au spart în zona trecerii de pietoni.

Patrula Poliţiei Locale i-a urmărit pe fugari, care au fost, în scurt timp, interceptaţi în apropierea Parcului Ina Schaeffler şi, din cauză că cei doi bărbaţi erau violenţi atât fizic, dar şi verbal, au fost imobilizaţi şi conduşi la sediul Secţiei 1 Poliţie.

„Cele două persoane au fost predate în baza documentelor operative pentru a fi cercetate în vederea stabilirii cu exactitate a întregii lor activităţi infracţionale” a precizat directorul executiv al Poliţiei Locale Braşov, Nicolae Aldea.

Mai multe pentru tine:
Top 5 bestselleruri internaționale 2025 și titluri bonus – Descoperă-le și comandă-le acum pentru serile de iarnă și cadouri de sărbători
Scandal de pomină pe „Hai-Hui”, numele emisiunii Marinei Almășan, de la TVR 2. Ce acuzații i se aduc: „Nu e o invenție a TVR”. Replica vedetei: „N-a furat nimeni de la nimeni!”
Tânăra de 18 ani care a întors toate scaunele la Vocea României: „Absolut extraordinar!” Cine este Sunamita Beza
Alexandru Ion și Ștefan Floroaica: “Ne-am întors din Asia Express cu multe kilograme în plus... în bagajul vieții”
„Noi i-am pus cruce!” Cum a ajuns să arate una dintre cele mai populare stațiuni balneare din România. Dan Negru: „Când eram copil veneam cu ai mei”
Mitul alcoolului „curat”: tequila, ginul, vinul sau berea. Ce spun experții despre băuturile promovate ca sănătoase
Black Friday 2025, o oportunitate pentru doamnele care vor să arate bine. Top 3 cele mai bune produse pentru ten, apreciate de clienți
Black Friday 2025: Cele mai apreciate parfumuri de damă în România – Top recenzii clienți. Idei de cadouri pentru sărbători
Adevărul despre relația din spatele scenei dintre Angela Similea și „Prințul șlagărelor”. Fiul compozitorului Marcel Dragomir rupe tăcerea: „Ea era ca pe un piedestal!” Ultimele lui cuvinte
Ce i-a provocat unei jurnaliste cancer intestinal la 44 de ani? Nu fuma, nu bea și avea o greutate normală
Black Friday 2025. Reduceri mari la încălţăminte și electrocasnice