Vineri, 13: Bursa locurilor de muncă pentru femeile din Maramureş. Peste 100 de joburi oferite

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Prima bursă a locurilor de muncă din acest an va avea loc într-o zi de vineri, 13. Este vorba despre vineri, 13 martie, cu începere de la ora 09:00, dată la care va avea loc bursa locurilor de muncă pentru femei, în organizarea Agenţiei Judeţene de Ocupare a Forţei de Muncă Maramureş.

Directorul AJOFM Maramureş, Oana Oşanu a declarat că evenimentul va avea loc la Biblioteca Judeţeană ,, Petre Dulfu" din Baia Mare. 

Oana Oşanu a subliniat faptul că femeile care vor dori să participe la această bursă vor avea de unde alege, fiind disponibile în total peste 100 de locuri de muncă. Au fost contactaţi pentru această bursă aproximativ 180 de agenîi economici din Maramureă, din care până în prezent au confirmat prezenţa doar 12. 

"Prin această acţiune se doreşte facilitare şi integrarea pe piaţa muncii a femeilor aparţinând tuturor categoriilor profesionale care îşi caută activ un loc de muncă,  prin prezentarea tuturor instrumentelor necesare   căutarii  unui loc de muncă şi  a  ofertei   locurilor de muncă disponibile,  putând astfel să-şi  aleagă un loc de muncă, sau să se orienteze profesional spre meserii cu posibilităţi mai mari de angajare. 

Agenţii economici care vor participa la bursă, vor avea prilejul să-şi selecteze direct şi fără intermediari viitorii angajaţi în conformitate cu cerinţele locului de muncă oferit.

Citeste si: A spus sau nu cu adevărat Alexandru Lăpuşneanu: „Dacă voi nu mă vreţi, eu vă vreau“? Povestea misteriosului domn moldovean cu renume de „killer“

Ion Barbu şi cocaina, cea mai mare patimă a sa. Scriitorul îşi stimula geniul şi îşi omora zilele cu droguri: „Mă luptam în camera mea cu chinurile eterului”

Mai multe pentru tine:
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Planul B pentru Ucraina: Uniunea Europeană ar putea lua un împrumut comun de zeci de miliarde de euro
Mirabela Grădinaru, criticată de stiliști pentru că ar fi confundat Sfințirea Catedralei cu o… înmormântare: „Nu apari cu doliu pe cap! Nu ești la funeraliile Reginei Elisabeta!” Ce au spus despre Gigi Becali
Cea mai puternică rugăciune! Spune-o zilnic şi scapi de orice rău
„Repertoriul movilelor de pământ din județul Timiș” - o parte uitată a istoriei Banatului
Cu ce trebuie să dai pe perdele, ca să miroasă ca în camerele de lux ale hotelurilor de 7 stele. Trucul pe care nimeni nu ți-l spune
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Locul magic pe care puțini turiști au șansa să-l viziteze. Ce spun doi români care au ajuns aici: „De departe, locul nostru preferat”
Afară cu Lukoil din țară? Ce poate face România după sancțiunile lui Trump împotriva Rusiei „Avem deja un mecanism care poate fi extins”
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv