Arad: Oraşul pe scurt

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cele mai importante ştiri din ediţia locală a cotidianului „Adevărul de Seară“.

ASTĂZI, ORA 14.30
Magazin de haine de lux
Cunoscuta creatoare de modă Eli Lăslean nu s-a speriat de criza financiară şi a investit pentru deschiderea unui magazin de lux în centrul oraşului. Inaugurarea a avut loc în prezenţa realizatoarei TV, Mihaela Tatu. Eli Lăslean a îmbrăcat majoritatea vedetelor din showbizz-ul autohton. S-a lansat în anul 1991, iar după numai un an şi-a deschis propria casă de modă.

ASTĂZI, ORA 08.00
Au intrat la liceu aproape toţi
Peste 3.500 de elevi din judeţul Arad au fost admişi la un liceu, în urma mediei celor opt ani de studiu şi a tezelor unice. Cea mai mare medie a fost 9.93, iar cea mai mică 4.49. Cea mai mică notă cu care s-a intrat la liceu a fost 6.09.  Din cauza numărului mic de opţiuni completate, 42 de elevi nu au intrat la liceu. Ei vor fi repartizaţi în a doua etapă, din 13 iulie.

ASTĂZI, ORA 13.00
Continuă investiţiile în judeţ
Preşedintele Consiliului Judeţean Arad şi-a prezentat bilanţul de activitate după un an de mandat. Acesta a evidenţiat lucrările de infrastructură atât la drumuri, cât şi în ceea ce priveşte extinderea reţelelor de alimentare cu apă şi canalizare. Ioţcu a întărit faptul că, în ciuda crizei economice, toate investiţiile majore din judeţ au susţinere financiară.