Finanţele somează 31.000 de ploieşteni

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

31.000 de ploieşteni s-au trezit acasă cu somaţii pentru neplata la timp a taxelor şi impozitelor locale. Angajaţii Serviciului de Finanţe Ploieşti au emis, de la începutul anului,

31.000 de ploieşteni s-au trezit acasă cu somaţii pentru neplata la timp a taxelor şi impozitelor locale. Angajaţii Serviciului de Finanţe Ploieşti au emis, de la începutul anului, înştiinţări pentru peste 20% din contribuabilii care aveau restanţe la sfârşitul lui 2005. Cele mai multe restanţe strânse la bugetul local sunt acumulate din cauza neachitării impozitelor pe teren, clădiri, auto sau din amenzi.