Interviu VIDEO Un interviu din 1995 cu Steve Jobs va fi difuzat în cinematografe, deşi iniţial s-a crezut pierdut

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Steve Jobs la interviu

Co-fondatorul Apple îşi dezvăluie câteva dintre strategiile prin care atingea succesul, dar povesteşte şi câteva şotii pe care le-a făcut, scrie presa internaţională.

Geniul Steve Jobs nu este uitat de marii producători. Un interviu realizat în 1995, va apărea în cinematografele din Statele Unite începând de săptămâna viitoare, iar bucuria producătorilor este cu atât mai mare cu cât acesta se credea pierdut. Pelicula, realizată de Robert Cringely, va dura puţin peste o oră.

Pentru a pipera puţin informaţia transmisă, Steve Jobs povesteşte şi faptul că s-a ţinut de şotii în tinereţe. Concret, el spune că a încercat chiar să păcălească una dintre cele mai înalte feţe bisericeţti, pe Suveranul Pontif Papa Ioan Paul al-II-lea.

Cum s-a întâmplat acest lucru? Jobs împreună cu Stephen Wozniak, celălalt fondator al Apple, au sunat la Vatican şi au cerut să vorbească cu Suveranul, dându-se drept diplomatului american Henry Kissinger. Din păcate pentru cei doi, nu au reuşit să-i păcălească pe cei de la Vatican.

Publicaţia „Time" a intrat în posesia unui fragment din filmul documentar, postat mai jos.

Mai multe pentru tine:
Crocant, sănătos, rapid, fără ulei și fără stres – Cele mai bune air fryere din 2026 care îți vor schimba modul de a găti! Profită de ofertele eMAG
Prințul William și Prințesa Kate rup tăcerea în scandalul Epstein cu o declarație oficială. În sfârșit, iau poziție
Cele mai bune storcătoare 2026 – top modele pentru sucuri proaspete și nutritive, din peste 1.400 modele eMAG, pentru schimbări reale în dieta zilnică
Cele mai bune aparate de gătit cu aburi în 2026: Top 5 modele eMAG pentru mese rapide, sănătoase și fără grăsimi – magia aburului în bucătărie
Cel mai bun multicooker electric în 2026: Top 7 alegeri testate care îți economisesc timp și bani
Top 7 fierbătoare electrice 2026 pe care nu le vrei să le ratezi: economisește timp și energie în bucătărie
„SANADOR, vreau să-ți mulțumesc că ieri m-ai lăsat să mor”. Experiența de coșmar trăită de Lidia Bodea, directoarea Humanitas, în clinica privată
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Top mașini de pâine 2026 testate și recomandate. Secretul pâinii perfecte acasă: proaspătă, sănătoasă și fără efort
Funcționara a izbucnit în râs când a auzit cum o cheamă pe fiica ei. Ce a trăit Larisa Udilă la Evidența Populației: „Mi-au spus că nu se poate înregistra. Am plecat plângând”
Horoscop 9–15 februarie 2026: previziuni pentru carieră, bani, sănătate și dragoste. Ce zodii sunt sfătuite să acționeze cu mare atenție