Artă românească la Paris

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Pictoriţa Ana Bănică deschide, joi, la Institutul Cultural Român din Paris, o expoziţie despre tema cuplului uman, văzut ca dualitate complementară şi oglindire reciprocă, dialog între yin

Pictoriţa Ana Bănică deschide, joi, la Institutul Cultural Român din Paris, o expoziţie despre tema cuplului uman, văzut ca dualitate complementară şi oglindire reciprocă, dialog între yin şi yang. Picturile şi desenele pot fi văzute până pe 12 februarie.