Premieră Ford la SIAB

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Romcar, importatorul Ford în România, va prezenta la Salonul Auto Bucureşti conceptul Iosis X, automobil de teren din care a derivat modelul Kuga, pe care Ford îl va lansa la începutul anului

Romcar, importatorul Ford în România, va prezenta la Salonul Auto Bucureşti conceptul Iosis X, automobil de teren din care a derivat modelul Kuga, pe care Ford îl va lansa la începutul anului viitor în Europa, informează NewsIn.

Ford a prezentat Iosis X în premieră mondială anul trecut la salonul de la Paris. Iosis X a fost descris ca fiind un automobil de teren, cu trăsături de maşină sport, iar la salonul auto de la Frankfurt, încheiat pe 23 septembrie, Ford a expus modelul Kuga, derivat din Iosis X, model ce urmează a fi lansat în prima parte a anului viitor.