VIDEO Real Madrid, salvată pe final în Las Palmas. Casemiro a marcat primul gol pentru echipa lui Zidane

0
Brazilianul Casemiro

Real Madrid nu are un sezon strălucit nici după aducerea pe banca tehnică a lui Zinedine Zidane, care l-a înlocuit pe Rafa Benitez.

"Galacticii" se află abia pe locul trei în Primera Division, la 12 puncte de liderul Barcelona şi la patru puncte de Atletico Madrid.

Aseară, madrilenii au fost la un pas de un nou insucces, pe terenul modestei Las Palmas, dar brazilianul Casemiro a reuşit să aducă victoria cu 2-1, în minutul 89.

A fost primul gol marcat de acest fotbalist de 24 de ani pentru trupa lui Zidane. Real l-a pierdut pentru etapa viitoare pe căpitanul Sergio Ramos, cel care deschisese scorul, acesta fiind eliminat în prelungirile meciului.

Ramos va lipsi etapa viitoare, când Real întâlneşte acasă pe Sevilla.