Naţionala de handbal feminin, victorie clară în faţa Cehiei. Meci mare făcut de Ada Nechita

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

După ce a pierdut cu 27-29 în faţa Franţei, într-un meci amical, naţionala de handbal feminin a României a învins tot într-o partidă de pregătire echipa Cehiei.

Meciul s-a jucat la Paris, iar scorul a fost 31-26 în favoarea fetelor noastre. Vedeta meciului a fost Ada Nechita, care a punctat de nouă ori, în vreme ce patricia Vizitiu şi Cristina Neagu au înscris câte patru goluri. 

România va debuta peste o săptămână la Mondialul din Danemarca, urmând a întâlni echipa Puerto Rico. Din aceeşi grupă mai fac parte Kazahstan, Rusia, Spania şi Norvegia. 

Se califică mai departe primele patru clasate din fiecare grupă.