În zodia Bizonului. Harlem Gnohéré a bătut-o de unul singur pe Chiajna

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Harlem-Eddy Gnohéré (foto: Mediafax)

Dinamo Bucureşti a învins-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 3-1, luni, în deplasare, în ultima partidă din etapa a 12-a a Ligii I.

Harlem-Eddy Gnohéré a fost omul meciului pentru echipa antrenată de Mircea Rednic, după ce a pasat decisiv la primul gol, înscris de Dorin Rotariu (34), şi a reuşit apoi o ''dublă'' (40, 66). 

Africanul în vârstă de 27 de ani reuşise un hat-trick, joi, în meciul de Cupa României cu Dacia Unirea Brăila (3-2). Golul de onoare al echipei Concordia Chiajna a fost semnat de ex-oţelarul Marius Pena (90+3), din centrarea fundaşului Ştefan Bărboianu, fost la Dinamo.

Mai multe pentru tine:
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Drama Cameliei Mitoșeru, la 74 de ani: „Am suferit o nouă operație pe creier”. Fiul Mihai Mitoșeru n-o scapă din ochi: „Mă răsfață, e sufletul meu”
Neliniște la palat! Ce crede familia regală britanică despre apariția lui Meghan Markle la Săptămâna Modei de la Paris
Românii care au vizitat una dintre cele mai izolate și ieftine țări din lume. Ce i-a impresionat cel mai mult: „Un gest simplu, dar cu o semnificație profundă”
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
România se reinventează între Washington și Paris. Cu cine vom „defila” în noua politică externă: „Doar ei ne pot apăra de ruși”
„Am rămas în chiloți!” Momentul terifiant trăit de un român celebru pe cel mai înspăimântător aeroport din Europa
Prințesa Rajwa a dus moda din Iordania la Palatul Elysée din Paris! Întâlnire istorică cu Brigitte și Emmanuel Macron
Luptele duse pentru cucerirea redutei Grivița II, în timpul Războiului de Independență
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40