Interviu Grigoraş dezvăluie de ce a plecat de la Oţelul: „La Galaţi nu se ştie cine conduce“

0
Publicat:
Ultima actualizare:

După ce şi-a dat demisia de la Oţelul, Petre Grigoraş dezvăluie ce l-a făcut să renunţe la banca tehnică a gălăţenilor, care este situaţia echipei şi ce planuri de viitor are.

Petre Grigoraş a acordat un interviu celor de la „DolceSport“ în care a comentat situaţia în care se regăseşte după încetarea colaborării cu Oţelul Galaţi. 

...despre situaţia sa: „Am depus acum o săptămână o hârtie prin care am solicitat rezilierea contractului. Motivul a fost acela că nu s-a respectat contractul încheiat între mine şi club şi regulamentul de ordine interioară. Am fost sunat de o doamnă sau o domnişoară din club, că nu o cunosc, şi mi-a spus că s-a aprobat demisia, dar că voi primi o hârtie prin care mi se vor transmite condiţiile încetării contractului“. 

...despre motivul demisiei: „Mi s-au promis multe când am venit la Galaţi: stabilitate financiară, că se vor aduce patru-cinci jucători cu care să atacăm cupele europene... Nu veneam sub nici o formă pentru trei luni sau ca să mă bat la retrogradare. La Galaţi nu se ştie cine conduce, e instabilitate. Pur şi simplu vreau să încetăm contractul pentru că nu s-au respectat condiţiile. Acum sunt la iarbă verde, într-o curte frumoasă, mă bucur de vacanţă şi aştept hârtia senzaţională care o sa apară. Să văd ce scrie în ea“. 

...despre viitor: „Mai am contract un an de zile. Dacă însă se respectă ce s-a stipulat la început în contract, atunci rămân, nu e niciun fel de problemă. În aceasta perioadă am evitat să discut cu orice echipă care ar fi dorit să mă contacteze şi erau echipe bune care ar fi dorit să lucrezi, dar am refuzat clar până nu rezolv problema cu Oţelul“.

Ştiri pe aceeaşi temă:

Gheorghe Mulţescu este noul antrenor al lui Dinamo: „Sunt bucuros să revin!“

Petre Grigoraş şi-a dat demisia din funcţia de antrenor al Oţelului Galaţi

Petre Grigoraş, înaintea meciului Oţelul - Dinamo: „Nu mai rămân la Galaţi!“

Grigoraş, internat de urgenţă în spital din cauza unor probleme de sănătate

Mai multe pentru tine:
Cine este mama lui Toto Dumitrescu? Fosta soție a lui Ilie Dumitrescu a fost poreclită „Monica Bellucci de România”. FOTO
Pe ce sumă uriașă a apărut goală Andreea Antonescu în revista cu „iepurași”: „Puteai cumpăra cinci garsoniere”. De ce Andreea Bălan a refuzat cei 20.000 de dolari?
Insula din Grecia care ascunde un pericol uriaș. Mai mulți români trag un semnal de alarmă: „Nu știu prin ce minune am reușit să mă ridic”
Cât rău face Rusia României și cât ne facem singuri din cauza propriilor vulnerabilități. Dezvăluirea incomodă a unui expert în securitate
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Filmul spectaculos care a cucerit topul Netflix la început de toamnă. Are o poveste diferită și te ține lipit de televizor
Ucraina dezvoltă noi scuturi împotriva dronelor Shahed. Planul Kievului pentru a combate eficient roiurile de drone
Prințesa Kate i-a arătat Melaniei Trump cum te îmbraci informal, dar șic! Prințesa de Wales dă ora exactă în modă în Marea Britanie
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Mineriada din septembrie 1991: lovitura de stat care a blocat reformarea României