FOTBAL: Marin Condescu l-a invitat pe Pele în România

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Preşedindtele echipei de fotbal Pandurii Tg. Jiu, Marin Condescu, a confirmat pentru site-ul sport.ro că l-a invitat în România pe legendarul fotbalist brazilian Pele.

Condescu i-a trimis o invitaţie brazilianului, care ar putea vizita pentru prima dată România anul viitor.

''Îl chemăm aici să vadă şi el România şi fotbalulul de la noi. Vom face o mare sărbătoare prin venirea lui Pele'', a declarat Condescu, care l-a cunoscut pe marele fotbalist brazilian în vara acestui an într-o croazieră. Cei doi au vorbit despre Mondialul Mexic-1970, iar Pele şi-a adus aminte de mai mulţi jucători români din acea vreme şi, în mod deosebit, de vedeta echipei României de atunci, Florea Dumitrache.