Federer l-a spulberat pe Nadal: spaniolul a fost, pur şi simplu, sufocat. Urmează un adversar controversat pentru Roger

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Roger Federer

Spre deosebire de finala de la Australian Open 2017 în care duelul epic a durat 3 ore şi 20 de minute, în optimile de la Indian Wells meciul a fost dominat cap-coadă de ocupantul locului 10 ATP.

Roger Federer a pornit cu şansa a doua în duelul cu Rafael Nadal (Spania, 6 ATP), însă, pe teren, lucrurile au stat cu totul altfel decât au anticipat specialiştii.

Elveţianul a fost, în permanenţă, în controlul meciului şi şi-a adjudecat primul set în doar 36 de minute: 6-2. Al doilea set a fost şi mai scurt, 6-3 în 34 de minute. Federer a valorificat chiar prima minge de meci şi a ajuns, în premieră, la trei victorii consecutive în confruntările cu Rafael Nadal.

Pentru Federer urmează un duel, în sferturi, cu „băiatul rău“ al circuitului ATP, Nick Kyrgios (Australia, 16 ATP). Acesta l-a învins pe Novak Djokovici (Serbia, 2 ATP) în optimi, scor 6-4, 7-6.

Mai multe pentru tine:
Mariana Moculescu, mesaj dur pentru Alexandra Velniciuc „Nu înțeleg cine stă în spatele acestor decizii” De ce nu a fost lăsată în primă instanță să intre la priveghi și cum a apărut apoi alături de Nidia UPDATE
Care este cel mai mare „viciu” al Dacianei Sârbu?! De abia acum a recunoscut! „De patru-cinci ori pe zi!”
Previziunea misticului Baba Vanga pentru 2026. Cât va ajunge să coste aurul în România?
O nouă apariție de weekend a Prințesei Kate. Viitoarea regină a avut un mesaj de suflet: ”Ne lepădăm de ce nu ne mai e de folos”
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: Top televizoare cu cele mai mari reduceri, de până la 5.000 de lei și calitate premium pentru living și dormitor
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%