Explicaţiile Simonei Halep pentru eşecul cu Pliskova! Ce a demoralizat-o pe cea mai bună jucătoare a lumii

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Simona Halep

Simona Halep a fost eliminată de Karolina Pliskova, în sferturi la Madrid, după un joc destul de slab făcut de jucătoarea noastră.

Simona a dezvăluit la microfonul Digisport ce nu a mers în partida cu Pliskova, menţionând un moment delicat al meciului.

"Am început meciul foarte bine. Am jucat un meci foarte prost, la 2-0, am greşit nişte mingi uşoare, am făcut şi o dublă greşeală. A reintrat în meci. A dat numai linii, numai neţuri, m-a demoralizat un pic, dar e meritul ei, a jucat foarte bine azi. Nu spun că am jucat la nivelul meu maxim", a spus Halep.

"Aş fi putut să schimb nişte lucruri, în timpul meciului. A venit şi Darren să îmi explice, dar nu am fost capabilă de acest lucru astăzi. Data viitoare, cu siguranţă va fi mai bine. Am încercat, dar nu a mers", a continuat Simona.


Cea mai bună jucătoare a lumii putea deveni prima sportivă care să se impună la Madrid în trei ani consecutivi. "Simo" s-a oprit la 15 victorii la rând, după ce a câştigat trofeul în 2016 şi 2017.

"Presiune pot spune că a fost. Am câştigat de două ori, dar e un lucru foarte greu să câştigi un turneu de trei ori la rând. Nu pot spune că m-am gândit la asta prea mult. Azi am fost mai încordată, dar rămâne turneul meu de suflet", a încheiat Halep. 

Mai multe pentru tine:
Funcționara a izbucnit în râs când a auzit cum o cheamă pe fiica ei. Ce a trăit Larisa Udilă la Evidența Populației: „Mi-au spus că nu se poate înregistra. Am plecat plângând”
Top 7 sandwich makere 2026: Transformă gustările acasă în adevărate delicii gourmet, rapid și fără efort
Cel mai bun multicooker electric în 2026: Top 7 alegeri testate care îți economisesc timp și bani
Primele zile din mariajul lui Andrew spun multe despre apetitul lui sexual! Regina, nevoită să intervină pentru a opri excesele
Top mașini de pâine 2026 testate și recomandate. Secretul pâinii perfecte acasă: proaspătă, sănătoasă și fără efort
„SANADOR, vreau să-ți mulțumesc că ieri m-ai lăsat să mor”. Experiența de coșmar trăită de Lidia Bodea, directoarea Humanitas, în clinica privată
Rețeta delicioasă de colțunași pregătită de gospodinele din Delta Dunării. Nu ai nevoie decât de câteva ingrediente simple
Cele mai bune aparate de gătit cu aburi în 2026: Top 5 modele eMAG pentru mese rapide, sănătoase și fără grăsimi – magia aburului în bucătărie
Top 7 prăjitoare de pâine 2026 – Ghid complet pentru dimineți perfecte și alegeri fără regrete
Crocant, sănătos, rapid, fără ulei și fără stres – Cele mai bune air fryere din 2026 care îți vor schimba modul de a găti! Profită de ofertele eMAG
Victorie în instanță pentru Niculina Stoican, acuzată de plagiat de către Olguța Berbec. Artista a transmis primul mesaj: „Am încercat să rămân demnă și să lupt pentru a-mi apăra numele și munca”