Costel Gâlcă şi-a făcut cadou de ziua lui o victorie amară: „Sincer, nu mă aşteptam la aşa ceva!“

0
Publicat:
Ultima actualizare:

În ziua în care a împlinit 43 de ani, Costel Gâlcă a fost dezamăgit de modul cum a jucat Steaua în partida câştigată la limită cu CFR Cluj, 1-0, aceasta fiind prima victorie a campioanei în campionat, în 2015.

Steaua a câştigat chinuit derby-ul cu CFR Cluj, scor 1-0, un joc dominat copios de ardeleni, care au ratat ocazii mari în Ghencea. Ajutaţi de Zeiţa Fortuna, steliştii au marcat prin Ţucudean golul primului succes din 2015, în campionat.

La finalul jocului, antrenorul Costel Gâlcă a reunoscut cu fair-play că echipa sa a făcut un joc modest, încercând să găsească o explicaţie pentru evoluţia foarte slabă a elevilor săi. ”Sincer, nu mă aşteptam la aşa ceva. E bine că am câştigat, în urma unui joc foarte slab şi sper ca jocul următor să fie mai bun. Prepeliţă e un jucător inteligent, care dă echilibru echipei. Cei care au jucat, trebuiau să facă un joc mai bun. Şi nu au făcut-o. Erau prea nervoşi pe teren, voiau să facă totul repede. Iar câteodată trebuie să ai răbdare. Azi nu am avut constanţă în joc. Tamaş s-a descurcat bine, dar se vede că nu are un ritm de joc”, a declarat Costel Gâlcă la DigiSport.

Antrenorul Stelei s-a plâns şi de faptul că suporterii au părăsit echipa şi a promis că îi va readuce înapoi în scurt timp: ”Noi îi aşteptăm pe suporteri în continuare, dar trebuie să îi atragem prin jocul nostru. Subiectul cu marca mă depăşeşte. Vreau să se rezolve cât mai repede. Asta mă interesează. Presiune e meci de meci. Trebuie să câştigi mereu”, a mai spus Gâlcă.

Mai multe pentru tine:
Descoperire fantastică. Organul care produce aproape toată serotonina din corp. Nu e creierul. Din cauza asta ne îmbolnăvim de anxietate și depresie
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
Confesiunile lui Dragoș Dolănescu, la 50 de ani. Totul despre soția lui din Costa Rica: „A avut grijă de fiul meu orfan de mamă”. Ce meserie are femeia cu inimă de aur?
Cele mai căutate cadouri pentru copii și adolescenți în 2025: Roblox, Minecraft, jocuri STEAM, Kendama și LOL
Top 15 băuturi pentru Sărbători 2025–2026: vinuri medaliate cu aur, ediții rare de colecție și reduceri uriașe de până la 8.500 lei
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux
Ținutele care au făcut senzație la aniversarea PRO TV. Cum s-a îmbrăcat Mihaela Rădulescu la patru luni de la moartea lui Felix Baumgartner
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."
De Meghan nici nu vrea să audă, însă pe Harry l-ar primi înapoi acasă oricând. Cât de perfid pare planul lui Kate!
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%