Barca i-a fixat lui Busquets o clauză de reziliere de 150 de milioane de euro. Acesta nu va putea pleca de pe Camp Nou până în 2018

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Sergio Busquets FOTO: Adevărul

Busquets şi-a prelungit ieri actualul contract la Barcelona până în sezonul 2017-2018, cu opţiune pentru încă un an, oficialii clubului stabilindu-i un contract de reziliere de 150 de milioane de euro.

Directorul sportiv al Barcelonei, Andoni Zubizaretta, a declarat ieri printr-un comunicat de presă prelungirea contractului pe încă cinci ani a mijlocaşului spaniol, cu opţiune pentru încă un an.

Acesta a venit la întâlnirea cu presa însoţit de antrenorul Tito Vilanova care a confirmat că acordul conţine şi o clauză de reziliere colosală, de 150 de milioane de euro.

Mijlocaşul Barcelonei a debutat la prima echipă în sezonul 2008-2009 sub îndrumarea lui Pep Guardiola. El a devenit, de atunci, parte esenţială a formaţiei catalane, remarcându-se şi în Liga Campionilor.

Mai multe pentru tine:
Care este cel mai mare „viciu” al Dacianei Sârbu?! De abia acum a recunoscut! „De patru-cinci ori pe zi!”
Previziunea misticului Baba Vanga pentru 2026. Cât va ajunge să coste aurul în România?
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: Top televizoare cu cele mai mari reduceri, de până la 5.000 de lei și calitate premium pentru living și dormitor
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux
Mariana Moculescu, mesaj dur pentru Alexandra Velniciuc „Nu înțeleg cine stă în spatele acestor decizii” De ce nu a fost lăsată în primă instanță să intre la priveghi și cum a apărut apoi alături de Nidia UPDATE
O nouă apariție de weekend a Prințesei Kate. Viitoarea regină a avut un mesaj de suflet: ”Ne lepădăm de ce nu ne mai e de folos”
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €