Talent-show-urile şi emisiunile tabloide, preferatele telespectatorilor în luna noiembrie

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Juriul de la „Vocea României“ face „spectacol“ în fiecare ediţie a show-ului de la Pro TV

Emisiunile de divertisment au fost distracţia preferată a românilor care s-au uitat la televizor în luna noiembrie. Dacă producţiile de tip tabloid au înregistrat creşteri, unele talent-show-uri au captat interesul telespectatorilor mai puţin ca în octombrie, scrie Pagina de Media.

Show-ul „Vocea României“, de la Pro TV, a fost totuşi cea mai urmărită emisiune de divertisment din noiembrie, cu o medie de 1,4 milioane de telespectatori în fiecare minut, la nivel urban, potrivit unui top realizat de paginademedia.ro.

Pe locul al doilea s-a clasat tot un talent-show, însă unul dedicat copiilor: „Next Star“, prezentat de Dan Negru la Antena 1. Această producţie a avut, în luna noiembrie, o medie de 1,1 milioane de telespectatori pe minut. 

Podiumul a fost completat de „Masterchef – Proba celebrităţii“, vedetele care gătesc în show-ul Pro TV reuşind să atragă la nivel urban, în medie pe minut, 949.000 de privitori.

Show-ul „X Factor“, de la Antena 1, aflat în octombrie pe locul 3, a coborât trei poziţii şi s-a situat în noiembrie doar pe locul 6 în topul emisiunilor de divertisment, cu o medie de 841.000 de telespectatori pe minut.

Subiectele de scandal par să-i atragă ca un magnet pe telespectatori. Cel puţin în luna noiembrie, când emisiunile-tabloid „Acces Direct“ şi „La Măruţă“ au avut creşteri importante: Emisiunea de la Antena 1 a avut o medie de 714.000 de telespectatori (faţă de 590.000 de telespectatori în octombrie), iar show-ul de la Pro TV a înregistrat la o medie de 657.000 de telespectatori (faţă de 516.000 în octombrie). 

Top 10 al emisiunilor de divertisment în luna noiembrie

  • Vocea României (Pro TV) – 1,4 milioane de telespectatori
  • Next Star (Antena 1) – 1,1 milioane de telespectatori
  • MasterChef - Proba celebrităţii (Pro TV) – 949.000 de telespectatori
  • Serviciul Român de Comedie (Pro TV) – 909.000 telespectatori
  • Te cunosc de undeva (Antena 1) – 854.000 de telespectatori
  • X Factor (Antena 1) – 841.000 de telespectatori
  • Dansez pentru tine (Pro TV) – 773.000 de telespectatori
  • Ochii din umbră (Kanal D) 762.000 de telespectatori
  • Acces direct (Antena 1) – 714.000 telespectatori
  • La Măruţă (Pro TV) - 657.000 de telespectatori
Mai multe pentru tine:
Horoscop Balanță 2026. Anul care îți schimbă destinul. Un salt major îți schimbă întreaga viață
Nu cumpăra o combină frigorifică în 2026 înainte să vezi top 11 modele validate de utilizatori și experți
Regina criminală, cea mai frumoasă femeie din regat. Cum a schimbat soarta Angliei pentru totdeauna. Ororile descoperite 1000 de ani mai târziu
Top plite încorporabile 2026 ⭐ 4,5+ de pe eMAG: Descoperă modelele perfecte pentru bucătării moderne și gătit fără griji
Cele mai bune frigidere Side by Side în 2026 – Spațiu generos, design premium și recomandări reale de la utilizatori pentru familii care vor confort și stil
Pretențiile de divă ale lui Meghan Markle. Ce a cerut ca să revină în Marea Britanie
Top 11 frigidere în 2026: Cele mai bune modele testate și recomandate + ghid practic pentru cumpărare online
Cum a ajuns Charlotte, fiica adoptivă a lui Ilie Năstase, pe străzi?! N-are bani nici de mâncare! De ce nu mai reușește să ia legătura cu tatăl ei?! „Ultima dată, m-a blocat…”
Cătălin Crișan, de nerecunoscut! E schimbat total după operație. Fanii au rămas fără cuvinte: „Eu nu cred că acest om este Cătălin Crișan”
Cele mai bune lăzi frigorifice 2026 ca să economisești timp, bani și să eviți risipa alimentară: de la aparat auxiliar la piesă-cheie în case inteligente
Cum să alegi hota perfectă pentru bucătărie: Top 7 hote pe eMAG care merită cumpărate azi – recenzii reale și reduceri irezistibile