FOTO Începe „Ferma. Orăşeni vs Săteni“. În ce zile va fi difuzată emisiunea de la PRO TV

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un nou sezon al reality show-ului „Ferma“ e gata de start. Mihaela Rădulescu şi Cristian Bozgan vor fi alături de cei 16 concurenţi în lupta pentru un premiu în valoare de 50.000 de euro.

Noul sezon al emisiunii „Ferma“ începe azi, 8 septembrie, la PRO TV, şi va aduce faţă în faţă două mentalităţi: orăşeni

şi săteni. Fiecare vedetă a optat pentru grupul care i se potriveşte cel mai bine stilului de viaţă pe care l-a avut şi care i-a format valorile.

Astfel, în echipa Orăşenilor, cei care au decis să lase tehnologia deoparte şi să descopere stilul de viaţă din Fermă sunt: Anda Adam (foto 1), George Piştereanu (2), Bogdan Stoica (3),  Cezar Ouatu (4), Paul Diaconescu (5), Giulia Nahmany (6), Elena Chiriac (7), Alina Puşcău (8).

„Ferma este o provocare, una majoră, pe care am acceptat-o pentru că nu mai suportam plictiseala covidiană! Nu pot să joc, nu pot să mă distrez după 11, nici măcar în Vamă“, a declarat acorul Paul Diaconescu, în vârstă de 31 de ani.

În echipa adversă, cea a Sătenilor, îi regăsim pe: Viviana Sposub (1), Anisia Gafton (2), Ana Maria Ababei (3), Anna Lesko (4), Gabriel Toader (5), Andrei Stoica (6), George Burcea (7) şi Octavian Ciovică (8). Toţi vor să demonstreze că experienţele lor de viaţă, de până la acest moment, îi vor ajuta să reziste până în ultima zi.

Pentru al doilea an la rând, Mihaela Rădulescu şi Cristi Bozgan, specialistul în tehnici de supravieţuire, vor fi gazdele show-ului şi vor prezenta cele mai noi peripeţii ale fermierilor, de trei ori pe săptămână: marţea de la 21:30, miercurea de la 22:30 şi joia de la 21:30.

„Ferma“ va avea şi emisiune online

Noul sezon aduce în fiecare marţi, miercuri şi joi, la finalul emisiunii, un show exclusiv online, ce va putea fi urmărit pe platforma PRO TV PLUS. El va fi prezentat de fotograful Vali Bărbulescu (fost concurent „Ferma“), care va descoperi cele mai tari secrete şi va discuta cu invitaţii lui despre modul în care fac faţă fermierii provocărilor cotidiene.

„Sunt ferm convins că în 2020 conţinutul online este cel puţin la fel de important ca cel de pe TV. Abia aştept să arăt românilor de peste tot ceea ce nu văd la televizor, ceea ce nu citesc în ziare sau nu află de la vecinii de palier despre cel mai tare reality show din România. La «Ferma. În plus» vorbim despre interactivitate şi despre o adevărată comunitate a fanilor“, a declarat Vali Bărbulescu. 

Mai multe pentru tine:
De ce nu orice mașină de tocat merită cumpărată: Top 7 modele 2026 care te ajută să gătești mai rapid și mai bine + linkuri eMAG
Un colos se retrage definitiv din România. Toate magazinele au fost vândute, iar transferul către noul proprietar a început
Cele mai bune storcătoare 2026 – top modele pentru sucuri proaspete și nutritive, din peste 1.400 modele eMAG, pentru schimbări reale în dieta zilnică
Mihai Trăistariu o face praf pe Andreea Bălan după ce aceasta a ajuns în juriul Eurovision! „Nu ar trece nici de preselecții dacă ar concura!”
Regina criminală, cea mai frumoasă femeie din regat. Cum a schimbat soarta Angliei pentru totdeauna. Ororile descoperite 1000 de ani mai târziu
Noile imagini cu Kate Middleton ne întristează: e dureros s-o vezi cât a slăbit. Picioarele au ajuns la fel de subțiri ca mâinile
Roboți de bucătărie 2026: Top 7 modele care economisesc timp și te ajută să gătești ca un profesionist – pe eMAG
Vrei rezultate perfecte în bucătărie? Top 7 mixere 2026 de pe eMAG și cel mai popular model, plus modele exclusive pentru pasionați
Ingredientul care îți îmbolnăvește creierul, dacă îl consumi după masă
Cele mai bune cuptoare cu microunde în 2026 – de la top recomandări la tehnologia de ultimă generație pentru pasionații de gastronomie cu modele de peste 10.000 €
Top 7 blendere și tocătoare 2026 de pe eMAG: Modelele care îți economisesc ore în bucătărie, testate, comparate și care merită banii