VIDEO Copa America: Argentina - Columbia, un sfert de infarct. Calificarea s-a decis după nouă penalty-uri

0
Tevez
Tevez

Cele două forţe ale fotbalului sud-american au oferit un meci dramatic, decis după executarea loviturilor de departajare. Omul care a transformat penalty-ul decisiv a scăpat de fantomele trecutului.

Copa America şi-a stabilit prima semifinală, după cum „Adevărul“ a explicat aici, iar în noaptea de vineri spre sâmbătă, Argentina şi Columbia s-au duelat în cel de al treilea sfert al competiţiei.

A fost 0-0, însă o remiză albă cu multe ocazii, după un meci în care Messi şi compania au dominat, dovadă că statistica n-a reţinut nicun şut al columbienilor pe spaţiul porţii după prima repriză. Portarul columbian, David Ospina, a făcut minuni după pauză şi, drept urmare, cele două echipe au ajuns la loteria penalty-urilor.

5-4 Argentina: Tevez

A fost o victorie specială pentru Tevez, cel care, acum patru ani, a ratat penalty-ul decisiv, atunci când Argentina a fost eliminată în sferturile Copei America de Uruguay.

Argentina aşteaptă acum învingătoarea meciului Brazilia - Paraguay în semifinale.