VIDEO Şi-a îngropat echipa! Gafă de proporţii a portarului naţionalei de tineret în Serie A

0
Ionuţ Radu
Ionuţ Radu

Ionuţ Radu, portarul echipei naţionale Under 1 a României, a comis-o grav de tot în meciul echipei sale, Genoa, contra lui AC Milan.

Radu, aflat la al şaselea meci ca titular pentru formaţia sa, a avut o ieşire hazardată în minutele de prelungire ale partidei, în urma căreia gazdele au marcat golul de 2-1. Până atunci el apărase foarte bine, având o serie de parade reuşite.

Genoa ocupă în acest moment locul 11 în campionat, iar sâmbătă întâlneşte celaltă formaţie din Milano, pe Inter, însă probabil portarul român va lua o pauză.

Ionuţ Radu este căpitanul naţionalei de tineret a României, echipă calificată la turneul final al Campionatului European din 2019.