Turul optimilor de finală din Liga Campionilor s-a terminat. City şi Liverpool, şanse foarte mari pentru „sferturi”. United, tremură!

0
Cristiano Ronaldo

Ultimele două partide din optimile de finală ale Ligii Campionilor, Benfica – Ajax şi Atl. Madrid - Man. United, au fost strânse, returul anunţându-se fierbinte.

Seara egalurilor în Liga Campionilor! Atletico Madrid a remizat pe teren propriu cu Manchester United, 1-1, iar Ajax a făcut egal în deplasarea de la Benfica. În partida disputată în capitala Spaniei, golurile au fost marcate de Joao Felix, minutul 7, respectiv Elanga, în minutul 80, pe când la Lisabona, gazdele au punctat prin Yaremchuk, minutul 72, şi Heller (autogol, minutul 26), iar Ajax, prin Tadic, minutul 18, şi acelaşi Haller, minutul 29.

Liga Campionilor, 2021-2022, faza optimilor

15 februarie

Sporting Lisabona - Man. City 0-5

PSG - Real Madrid 1-0

Partidele retur sunt programate pentru 9 martie.

16 februarie

Salzburg - Bayern Munchen 1-1

Inter Milano – Liverpool 0-2

Partidele retur sunt programate pentru 8 martie.

22 februarie

Chelsea – Lille 2-0

Villarreal – Juventus 1-1

Partidele retur sunt programate pentru 16 martie.

23 februarie

Benfica – Ajax 2-2

Atl. Madrid - Man. United 1-1

Meciurile retur sunt programate pentru 15 martie.

Digi Sport, Telekom Sport şi Look Sport transmit Liga Campionilor prin canalele lor.