Turneul de la Doha: Irina Begu a pierdut meciul întins pe două zile

0
Irina Begu
Irina Begu

Jucătoarea de tenis Irina-Camelia Begu, locul 28 WTA, a ratat, miercuri, calificarea în turul doi al turneului de la Doha (Qatar), dotat cu premii în valoare totală de 776.000 de dolari.

Begu a fost învinsă, în runda inaugurală, cu scorul de 3-6, 6-1, 7-5, după două ore şi 22 de minute, de Daria Kasatkina (Rusia), poziţia 32 în ierarhia mondială.

Partida a început marţi, dar a fost întreruptă din cauza ploii la scorul de 5-3 pentru Irina-Camelia Begu în primul set.

Pentru participarea la turneul de la Doha, Begu va primi un punct WTA şi un cec în valoare de 6.925 de dolari.

În acest an, Irina-Camelia Begu a câştigat un singur meci, cu Iaroslava Şvedova în primul tur la Australian Open, din şapte jucate.

În 2014, competiţia din capitala Qatarului a fost câştigată de Simona Halep, informează News.ro.