Scene ruşinoase la Wimbledon: Pablo Cuevas a urinat pe teren, iar Marcel Granollers a agresat o femeie!

0

Jucătorii de tenis Pablo Cuevas (Uruguay) şi Marcel Granollers (Spania) au oferit un "spectacol" jenant în timpul şi la finalul meciului cu perechea Johathan Murray (Marea Britanie) / Adil Shamasdin (Canada), din optimile de finală ale turneului de la Wimbledon.

Conform cotidianului britanic The Guardian, Pablo Cuevas a cerut permisiunea să meargă la toaletă în setul al cincilea, la scorul de 9-8 pentru adversari, dar arbitrul  i-a interzis să părăsească terenul.

Prin urmare, uruguayanul a urinat într-o cutie de mingi, acoperit cu un prosop şi înconjurat de spectatori!

Marcel Granollers i-a ţinut isonul şi, la sfârşitul partidei, nervos din cauza pierderii meciului (Murray şi Shamasdin s-au impus cu 6-3, 4-6, 6-4, 3-6, 14-12, după 4 ore şi 12 minute), spaniolul a aruncat cu o cutie de mingi către arbitrul Aurélie Tourte, care a părăsit terenul escortată de forţele de ordine.