România n-a rupt gura târgului la Euro, însă Cristina Neagu a fost desemnată în echipa starurilor turneului final

0
Neagu a uimit prin forţa şuturilor sale

Cristina Neagu a fost aleasă cel mai bun inter stânga al Campionatului European de handbal feminin, competiţie la finalul căreia România s-a clasat pe poziţia a noua.

Cum era de aşteptat, Cristina Neagu a tras echipa României după ea la turneul final din Croaţia şi Ungaria. În ciuda prestaţiilor foarte bune ale lui Neagu, România n-a putut termina mai sus de locul 9, însă handbalista noastră s-a ales cu o distincţie prestigioasă, fiind desemnată cel mai bun inter stânga al Europeanului.

Conform anunţului făcut public de EHF, All Stars Team-ul Campionatului European a fost format din următoarele jucătoare: