Dinamo a spulberat campioana Astra, scor 4-1. Gnohéré a marcat de trei ori

0
Harlem Gnohéré

Dinamo a învins-o, în deplasare, cu scorul de 4-1, pe campioana Astra Giurgiu, într-un meci din prima etapă a Ligii I, în care arbitrul Ovidiu Haţegan a acordat trei penalty-uri, unul gazdelor şi două oaspeţilor, şi a eliminat un jucător de la echipa lui Marius Şumudică.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Harlem Gnohéré '23 (penalty), '69 (penalty), '77 şi Valentin Lazăr '44. Pentru Astra Giurgiu a înscris Fernando Boldrin, în minutul 48, din penalty. Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă de Ovidiu Haţegan. Stan a fost eliminat în minutul 74 pentru un fault dur la Lazăr.

Astra Giurgiu: S. Lung Jr.  – Vangjeli (Al. Stan '46), Geraldo, Oros, J. Morais – Teixeira (D. Niculae '46), Takayuki, Boldrin – Al. Ioniţă, D. Florea (Boudjemaa '65), De Amorim. Antrenor: Marius Şumudică (suspendat) / Cristian Petre.

Dinamo: Brănescu – Navarro, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip – P. Anton (I. Şerban '80), Busuladzic, Palici – D. Rotariu, Gnohéré (P. Petre '82), V. Lazăr (Hanca '75). Antrenor: Ioan Andone.