Clinceni rămâne pe ultimul loc. A fost învinsă de Chindia

0
Chindia Târgovişte

Chindia Târgovişte a trecut în deplasare, cu scorul de 1-0, de Academica Clinceni, golul fiind marcat pe final de partidă.

Golul a fost marcat de Neguţ, în minutul 83, cu un şut de la aproximativ 11 metri, fotbalistul profitând de greşeli ale apărării gazdelor. În minutul 90+1, de la Academica a fost eliminat Gavra.

Academica Clinceni: Ureche – Pashov, F. Filip, Gardoş, Holzmann – Ventura (Cioiu ’85) – Fl. Achim (Gavra ’80), Cascini, Omoh, R. Ion – Vellios. Antrenor: Adrian Falub

Chindia Târgovişte: Căbuz – Martac, Căpuşă, Celea, Ad. Ioniţă – Neguţ, Dulca (Suciu ’75), Kocic, Popadiuc – D. Popa (Şerban ‘90+2), Florea. Antrenor: Emil Săndoi

Lider în clasament este CFR Cluj, cu 54 de puncte (20 de jocuri), urmată în top 3 de FCSB – 46 de puncte (20 de jocuri) şi de FC Voluntari – 37 de puncte. Academica Clinceni este ultima clasată, cu 11 puncte, în timp ce Chindia este pe 11, cu 22 de puncte.