Sheriff a deschis tabela de marcaj din noul sezon al Diviziei Naţionale, cu o victorie contra FC Tiraspol

0
Elevii lui Veaceslav Rusnac au încheiat meciul cu 2-1 contra FC Tiraspol Foto: Adevărul

Sheriff Tiraspol a învins concidadina FC Tiraspol, cu 2-1, în meciul inaugural al sezonului 2014-2015 din Divizia Naţională. Campioana în exerciţiu a condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Potiguar (minutul 41) şi Galvao (49). Golul de onoare al oaspeţilor a fost înscris de Gheorghi Ovseannicov în minutul 71.

O victorie foarte importantă pentru noi din punct de vedere psihologic. Mulţumit de rezultat, dar nu şi de jocul echipei”, a declarat la conferinţa de presă de după meci antrenorul Sheriffului, Veaceslav Rusnac, citat de IPN.

„În prima repriză jocul a fost echilibrat, dar Sheriff a profitat de două greşeli din defensiva noastră. În mitanul secund am controlat ostilităţile, dar n-am reuşit să salvăm meciul”, a spus antrenorul lui FC Tiraspol, Vlad Goian.

Astăzi Milsami va primi replica lui Saxan, iar duminică vor fi disputate partidele: FC Costuleni - Dacia, Dinamo-Auto - Veris şi Zaria - Academia.